Kontraktacja na uprawę konopi Earlina 8FC i Santhica 27

W oparciu o umowę kontraktacyjną zawartą z lokalnymi rolnikami CBD Premium rozpoczęła uprawę konopi siewnych. Wśród uprawianych przez nas odmian znalazła się m.in. Earlina 8FC – niezwykle rzadka w Polsce odmiana konopi, oraz doceniona na świecie Santhica 27. Dzięki kontraktacji na uprawy odmian Earlina 8FC oraz Santhica 27 nasi Klienci otrzymają dostęp do najwyższej jakości surowców konopnych.

Earlina 8FC to przemysłowa odmiana konopi dopuszczona do uprawy na terenie Unii Europejskiej lecz stosunkowo rzadko uprawiana w Polsce. Odmiana Earlina 8FC została opracowana we Francji i jest uprawiana głównie w celu produkcji nasion konopi bogatych w wielonienasycone kwasy tłuszczowe – pożywne i korzystne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt.

Earlina 8FC to popularna na świecie, lecz szerzej nie uprawiana w Polsce odmiana konopi siewnych.

Santhica 27 to pochodząca z Francji odmiana konopi przemysłowej CBG . Jest to odmiana długowłóknista z powodzeniem wykorzystywana w przemyśle włókienniczym oraz papierniczym. Santhica 27 wykorzystywana jest także do produkcji wysokiej jakości olejków eterycznych. Zawartość THC nie przekracza 0,2%, dzięki czemu odmiana została przyjęta do europejskiego katalogu oficjalnych odmian roślin rolnych.

O postępach w pracach nad uprawami konopnymi, będziemy informować Was na bieżąco.